Мої наробки

З Україною в серці
Урок-змагання  3 клас
Мета уроку: формувати компетентності: ключові (уміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, працювати згідно з правилами роботи в групі; загальнокультурна – дотримуватись норм мовленнєвої культури; здоров’язбережувальна – дотримуватись правильної постави за партою; предметні – поглибити знання учнів про Україну, формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій, розуміння  того, що Україна європейська держава, а українці члени європейської родини; розвивати критичне мислення, вміння одержувати інформацію, аналізувати її, робити висновки; виховувати любов та повагу до рідного краю, його традицій, народу.
 Обладнання: дошка, карта Украіни, символи України та Євросоюза, набір «Квітуча Україна», картки для роботи в групі,  звукозапис «Квітуча Україна», «Розкажи про Україну», малюнок скрині.
                                                  Хід уроку
І. Організація класу
Увага! Увага! Скінчилося літо!
А скільки пригод неймовірних прожито!
Поїздки до моря, веселі походи,
ігри та сонце, дарунки природи.
- Чому ж ми сьогодні зібрались на свято?
- І з чим на лінійці нас всіх привітали?
          Цей день незвичайний приходить до нас,
і всім до навчання ставати вже час.
Зібрались ми разом знання вшанувати,
бо трішки набридло вже відпочивати.
          Що ж, Перше вересня – чарівний день,
це перша пісня із шкільних пісень,
що буде цілий рік дзвеніти
і закликати учнів вчитись!
ІІ. Актуалізація знань
1.     Вступне слово вчителя.
 Швидко промайнуло тепле літечко і ось вже першовересень покликав вас до школи. За літо ви набралися сил, подорослішали. Нас чекає цікава і напружена робота в 3 класі, пізнавальні уроки читання, математики, української та англійської мов… А на нашому найпершому уроці ми поговоримо про ті найважливіші речі, без яких не може існувати кожна людина. Як ви думаєте, про що буде йти мова сьогодні на уроці?
2.     Вправа «Мікрофон»
 Учні передають мікрофон один одному і називають найважливіші для людини речі ( про маму, рідну землю, здоров’я і т. д.)
3.     Оголошення теми та мети уроку.
·        Загадка
У всьому світі – кожен зна:
              Є Батьківщина лиш одна.
              І в нас вона одна – єдина.
              Це наша славна …….(Україна).  Д. Комілевська

-         Звучить пісня « Квітуча Україна» С.Весна
 Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею, завжди хоче розповісти про неї найкраще. Ми щасливі, що народилися на чудовій, багатій, мальовничій землі – в нашій Україні. Тут жили наші діди й прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського. Де б ми не були, ми завжди будемо згадувати і рідну домівку, де ми народилися, і мамині очі, і вірних друзів, з якими ділили і радощі, і горе, і ще багато-багато речей, які ми пам’ятаємо і любимо ще з дитинства. Сьогодні на уроці ми ще раз переконаємося, яка чудова, багата та унікальна рідна земля, перевіримо рівень наших знань про Україну та дізнаємося багато цікавого про нашу Батьківщину.
4.     Асоціативний кущ «Що таке Україна?»
( Батьківщина, верба, калина, мати, народ, лелека, Київ,  Дніпро, незалежна держава)
ІІІ Сприймання та осмислення нового матеріалу
1.     Слово вчителя. Робота з картою
Україна – держава європейська не тільки за географічним положенням, але і за історичними, етнічним, культурним і духовним корінням. Вона - частина єдиного європейського простору. 
Україна, одна з найбільших держав у Європі. Вона має свої символи, традиції, мову і талановитий народ, який протягом багатьох віків боровся і бореться за незалежність своєї держави.
24 серпня 1991 року  здобула незалежність. Народ України заявив про себе, як про велику націю.
— Погляньте на карту України, на ній позначено кордони української землі. Простір землі, заселений українським народом, надзвичайно великий! Щоб його перетнути, необхідно пішки йти із заходу на схід 90 днів, долаючи щодня по 30 кілометрів. Україна — одна з найбільших держав Європи.
Близько 1000 років тому назад Київ був найбільшим містом у Європі. І досяг свого розквіту за часів князя Ярослава Мудрого.
В містечку Рахів, в оточенні мальовничих Карпат, знаходиться центр Європи.
Україна посідає четверте місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою.
Острозька академія- перший вищий навчальний заклад в Східній Європі знаходиться в Україні.
Наш земляк- Тарас Шевченко, людина, яка вшанована найбільшою кількістю пам′ятників у світі. Він геніальний поет, мислитель і художник.
Станція метро «Арсенальна» в місті Києві є найглибшою в Україні і довгий час була найглибша в світі. Її глибина становить 105 метрів.
У м. Дніпро знаходиться найбільша набережна в Європі.
Українці, а саме конструкторське бюро Антонова розробили літак з найбільшою вантажопідйомністю в світі АН 225 «Мрія»
Фізхвилинка:
   Ми крокуєм, ми крокуєм,
Ми країнами мандруєм
Ось побачили Карпати:
 Як вершини нам дістати?
Заглядаємо в озерця-
 Не торкнутися нам денця!
 Далі ми йдемо поважно,
 Шлях долати нам неважко.
 Порівняйтесь, усміхніться,
  Батьківщині  поклоніться
  За щасливі дні в любові,
  За пісні за колискові.
  Кругом себе обкрутіться
  Раз присядьте, два присядьте,
  За парти тихенько сядьте.
2.     Гра-змагання. Створення композиції « Уквітчана Україна ».
1.  « Ми патріоти ».
- Кожен патріот добре знає історію та традиції свого народу. Спробуємо свої сили та дамо відповіді на запитання вікторини.
 Вікторина « Чи знаєш ти свою країну?»
 *Назва нашої держави? (Україна)
*Столиця України? (Київ)
 *Основні кольори нашої прапору? (Синій і жовтий)
 * Назвіть державні символи України. ( Герб, Гімн, Прапор України)
*Назвати рослини - символи України. (Верба і калина)
 *Назвати обереги українського народу. (Віночок, рушник)
* Ім’я найвідомішого українського поета. (Тарас)
 *Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро)
* Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа)
* З чим українці зустрічають гостей? ( З хлібом - сіллю)

2.Робота з картою України. «Знавці»
-Учні показують на карті міста Київ, Дніпро, Кримський п-ів, гори Карпати, Кримські гори, Чорне та Азовське моря.
3. « Бабусина скринька».
 - Здавна в українців був звичай – найцінніші речі складати у скриню. Повна скриня – це символ достатку. У цю скриню ми зберемо речі, якими відрізняється український народ від інших народів.
 - Попрацюйте в парах. Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка
(Діти працюють в парах, підкреслюють на картках потрібні слова. Перевірка відбувається фронтально.
4       «Обереги рідної землі»
З’єднайте опис предмета із його назвою.
Вишита сорочка
Писанка
Квіти, листя, сплетені в коло, яким найчастіше прикрашають голову
Лелека
Розмальоване куряче або декоративне, звичайно дерев’яне яйце, призначене для Великодніх свят
Рушник

Довгастий шматок тканини для витирання обличчя, тіла, посуду і т. п., а також вишитий шматок тканини для оздоблення житла в українських оселях
Вінок
Великий перелітній птах із довгими ногами та довгим прямим дзьобом
Вишиванка
Кущова рослина з білими невеликими квіточками та гіркими чи кисло-солодкими ягодами, зібраними в кетяг
Верба
Дерево або кущ із гнучким гіллям, вузенькими листочками. Найчастіше росте по берегах річок, понад ставками, поблизу копанок
Калина



5       « Народ скаже – як зав’яже »
 Гра – конкурс « Хто швидше промовить кінцівку прислів’я »
· Рідна сторона - мати, а чужа – … ( мачуха )
· Людина без Батьківщини, що … ( пташка без пісні )
· Та земля мила, де … ( мати народила)
 · Всюди добре, а … (дома краще)
 · Без верби і калини ( нема України)
 · За рідний край … ( життя віддай)
· Тільки в ріднім краї… ( солов’ї співають)
6       « Славетні українці»
Учні працюють в групі. Підписати видатну постать.
     

            




7.«Чомучки»

1.     Національний символ України. Його дарують, ним обмінюються у Великоднє свято. (Писанка)
2.     Дерево, яке оспівано у народних піснях, у віршах. Воно освячується в церкві перед Пасхою, як засіб від злих сил. (Верба)
3.     Кущ оспіваний в українських народних піснях, символ дівочої вроди. (Калина) )
4.     Чим прикрашають голову українські дівчата. (Вінок)

5. Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю, відряджаючи у далеку дорогу. (Рушник)

ІV. Підсумок уроку.
- Ось і підійшов до завершення наш урок. Напевне, всі ви зрозуміли, на якій унікальній землі ми живемо. Ми маємо чим пишатися і чим гордитися. Наші предки дуже багато трудилися, щоб Україна стала незалежною могутньою державою. А тепер від нас, від наших знань і вмінь, від нашого патріотизму залежить, якою бути Україні далі.

1) Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Продовжте речення «Після цього уроку я знаю, що …»
2) Робота в групах. Звучить пісня «Розкажи про Україну»
 - Обговоріть і запишіть на серцях, як ви, учні 3 класу, можете проявляти свій патріотизм. Прикріпіть ці серця на карту і пам’ятайте, що людину прикрашають не слова, а добрі справи.  
- Хай ця квітуча Україна буде символом нашої майбутньої країни- соборної, заможної, мирної та рідної всім нам.































Україна
Батьківщина
верба мати калина
народ лелека
Київ Дніпро
незалежна
держава



- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка

- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка






- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка

- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка





- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка

- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка

- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка






- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка

- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка

- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка







- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка
- Попрацюйте в парах.
Виберіть ті речі, якими славляться українці.
· Плов, вареник , драник;
 · Лелека, слон, мавпа;
· Пальма, калина, ялина;
 · Вишитий рушник , віяло, матрьошки;
· Береза, клен, верба ;
· Місяць, зірка, тризуб;
· Чорнобривці, кактус, гвоздика.
 · Віночок, хустинка, шапка







































З’єднайте опис предмета із його назвою.
Вишита сорочка
Писанка
Квіти, листя, сплетені в коло, яким найчастіше прикрашають голову
Лелека
Розмальоване куряче або декоративне, звичайно дерев’яне яйце, призначене для Великодніх свят
Рушник

Довгастий шматок тканини для витирання обличчя, тіла, посуду і т. п., а також вишитий шматок тканини для оздоблення житла в українських оселях
Вінок
Великий перелітній птах із довгими ногами та довгим прямим дзьобом
Вишиванка
Кущова рослина з білими невеликими квіточками та гіркими чи кисло-солодкими ягодами, зібраними в кетяг
Верба
Дерево або кущ із гнучким гіллям, вузенькими листочками. Найчастіше росте по берегах річок, понад ставками, поблизу копанок
Калина



З’єднайте опис предмета із його назвою.
Вишита сорочка
Писанка
Квіти, листя, сплетені в коло, яким найчастіше прикрашають голову
Лелека
Розмальоване куряче або декоративне, звичайно дерев’яне яйце, призначене для Великодніх свят
Рушник

Довгастий шматок тканини для витирання обличчя, тіла, посуду і т. п., а також вишитий шматок тканини для оздоблення житла в українських оселях
Вінок
Великий перелітній птах із довгими ногами та довгим прямим дзьобом
Вишиванка
Кущова рослина з білими невеликими квіточками та гіркими чи кисло-солодкими ягодами, зібраними в кетяг
Верба
Дерево або кущ із гнучким гіллям, вузенькими листочками. Найчастіше росте по берегах річок, понад ставками, поблизу копанок
Калина










 

« Народ скаже –
як зав’яже »


Веселі старти для малят

Мета: Формування в учнів потреби у фізичному вдосконаленні; активізації до занять фізичною культурою і спортом; пропаганда фізичної культури, як складової загальнолюдської культури, здорового способу життя; виховання морально-вольових і психологічних якостей особистості.

Місце проведення: святково прибраний спортивний зал, спортмайданчик. Всюди розвішані плакати з пропагандою здорового способу життя, а також стінгазети на спортивну тематику.
Ведучий 1Увага! Увага! Послухайте нас!
Цікаву новину повідати час.
Увага! Увага! Спиняйтесь поволі!
Бо свято спортивне починається в школі.
Ведучий 2: Нам без спорту жити не можна,
Нам без спорту і життя – не життя.
З тими, хто встиг спорт полюбити,
Збираємось довго і міцно дружити.
Вчитель: Шановні гості, дорогі учні! Радо вітаю вас на святі, де будуть змагання у силі, спритності, винахідливості, кмітливості. Хочу бачити вас бадьорими та веселими.
До проведення змагань команди готові?

Привітання команд. 
Капітан команди «Промінчик»:
Команда! Рівняйсь! Струнко!
Наш девіз: (діти хором відповідають)
Якщо хочеш буть здоровим,
Про своє здоров’я дбай.
Спорт, змагання, фізкультуру,
Друже, ти не забувай. 
Капітан команди «Сонечко»:
Команда! Рівняйсь! Струнко!
Наш девіз:
Щоб здоровим довго жити,
Воду треба всім любити,
Мило, пасту, гребінець –
Будеш справжній молодець.
Вчитель: Команди, уважно послухайте правила змагань. (Учитель пояснює) 
І етап. Розминка. 
Ведучий 1: Прокидаємося вранці,
Жваво робимо зарядку.
Любим спорт і фізкультуру,
Прагнем завжди до порядку.
Діти шикуються у 4 колони, вчитель проводить розминку під музичний супровід (8 вправ).


П етап. Естафета. 
Ведучий 2: Всюди друзів ми знаходим,
З ними як одна сім’я.
Але нам без друга – спорту
Не прожити ані дня.
Отже, розпочинаємо П етап змагань. Ці ігри – естафети. За кожен вид естафети команді-переможцю присуджується 5 балів. 
Команди «Бігуни» І «Пригуни»

Гра-естафета «Стрибки в мішках» 
Учасники по черзі стрибають в мішку до перешкоди, вилізають із нього, біжать назад, віддавши мішок наступному.
 
2 Конкурс «Влучно в ціль» 
М’ячиком для великого тенісу влучити у горизонтальну ціль. Дається 5 спроб. Перемагає той, у кого кидки результативніші. 

3.Конкурс «Хто найшвидший» 
Рухатися способом «краб» (упор лежачи ззаду), рухи ногами вперед до позначки, потім встати і прострибати «кенгуру» (м’яч затиснути між колінами) назад. 
4.Гра-естафета «Передача м’яча» 
М’яч передають над головами; останній у колоні отримує м’яч, біжить з ним і стає попереду колони. Так продовжується поки вся команда не перешикується. 

5 Конкурс«Пінгвіни з м’ячем .»
             Команди шикуються у колони за лінією старту. За сигналом перші номери , затиснувши між колін баскетбольний м’яч, рухаються до свого кольорового кегля. Коли гравець досягне кегля, він бере м’яч до рук і бігом повертається до своєї команди.

Конкурс 6. «Не загуби м’яча»
              За сигналом учителя кожен гравець повинен швидко пронести м’ячик, що лежить на тенісній ракетці, не загубивши його.

1.     Змагання 7  „Стрибки командою”
За сигналом вчителя  перший учасник кожної команди робить стрибок з місця, помічники крейдою позначають місце приземлення, учень повертається на своє місце. За сигналом другий учасник кожної команди підходить до  позначки приземлення першого учня, виконує стрибок і т. д. Прижки завершує команда тоді, коли доскаче до містка.

Беруть участь усі учасники. Перемагає та команда, учні якої  стрибнуть далі.


Конкурс 8. Загадки 

Для 1-ї команди: 
Двоє ніг у швидкого коня, 
Має він одне око і роги. 
Я катаюсь на ньому щодня 
Хоч і добре натомлюю ноги. 
(Велосипед) 
( 2,5 балів ) 
Для 2-ї команди: 
Гру цю люблять всі на світі: 
І дорослі, й малі діти. 
М’яч. Удар. І крики: «Го-ол!» 
Пречудова гра - … (футбол) 
( 2,5 балів) 
Для 1-ї команди: 
Дерев’яні дві конячки 
Мчать мене униз на вскачки. 
А коли я спотикаюсь, 
За дві палиці тримаюсь. (Лижі) 
(2,5 балів) 
Для 2-ї команди: 
Б’ють його руками , 
Б’ють його ногами, 
Але він не плаче, 
А все скаче, та все скаче. 
(М’яч) 
( 2,5 балів)


Конкурс 9.  «Виштовхай за межу кола ». Учні впираються один одному в долоньки і намагаються виштовхати суперника за межі кола. Перемагає той, кому це вдається швидше.
Конкурс 10. «Найгнучкіший»
За умовами конкурсу необхідно подолати перешкоду  прогнувшись під канат і не зачепити його.
Конкурс 11. :        Воронка (можна зробить з верхньої частини пластикової пляшки*) до якої привязано на мотузці   маленький  мяч.
Правила: Починає гру капітан він має 3 спроби попасти кулькою
у воронку. Як тільки мяч у воронці    капітан має право взяти собі наступного гравця в команду, кого він заба­жав.
Перемагає команда яка більше  попаде    мячів у воронку.
Конкурс 12 «Святковий салют» Перекидать на сторону суперника якомога більше повітряних кульок.
Замри 
 Для проведення конкурсу «Замри» потрібно обзавестися повітряною кулею. Ведучому потрібно підкинути повітряна куля, і поки він в польоті, всі діти можуть ворушитися, а коли доторкається до статі, діти застигають і посміхаються.
. Ті, хто не зміг зробити це вчасно – вибувають з гри.
Підведення підсумків
Нагородження учасників

Із Днем народження вітаю! 
Добра і радощів бажаю,
 
Здоров’я на усі літа,
 
Хай в серці квітне доброта.
 
Хай в небі сонце ніжно сяє, 
Веселка барвами заграє, 
Щебечуть солов’ї грайливо 
На життя довге й щасливе!
Конкурсна програма до Дня іменинника в 3 класі
Мета: 
Створення комфортної ситуації для формування доброзичливих відносин 
в колективі.
Завдання:
1. Долучити дітей до спільної діяльності, згуртувати колектив.
2. Сприяти розвитку позитивних емоцій, вміння спілкуватися зі своїми однокласниками. 
3. Виховувати активність і самостійність.
Проведення свята:

Вчитель: 
- Дорогі діти, гості! Сьогодні у нас святково прибраний клас. Ви такі гарні, красиво убрані та чепурні.
А знаєте чому?
                              В класі нашім ясне свято
                              Чути музику і спів
                              Тут ми будемо вітати
                              Іменинників !

Так, сьогодні ми будемо вітати дітей-іменинників –
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

                     Учень:       День народження буває,
                            Коли казка наступає
                            День народження буває,
                            Коли музика бринить,
                            Коли квіти і дарунки
                            Упадуть тобі до ніг.
Конкурсна програма свята
1.    «Чарівний капелюх»
В один капелюх складаються папірці з іменами гостей, в іншу - з веселими запитаннями. Ведучий пропонує учасникам по черзі витягувати і зачитувати смішні питання і імена тих, кого стосуються "відповіді". Таке заняття здатне викликати справжній вибух веселощів.
Як варіант, в якості відповідей можна вказати імена літературних персонажів та інші іменники. Тоді гра в питання і відповіді буде виглядати так. Питання: "Що ти хочеш отримати на день народження?" Відповідь: "Опудало". Питання: "Як тебе звуть?" Відповідь: "Стара Шапокляк". Питання: "Хто твій найкращий друг?" Відповідь: "Ослик Іа".
2.     «Бант, не впади!» Звучить музика. Хлопчики кладуть на верхівку зав'язаний бант і намагаються виконати танцювальні рухи. Той, чий бант впав на підлогу - вибуває з гри.
Ведуча: Який же день народження без подарунків! Так не буває. Що дарують іменинникам? (діти називають) Вірно! А ще їм дарують квіти. Зараз хлопці я пропоную зібрати букет нашим іменинникам.
3.    «Збери квітку» Перед дітьми ставиться завдання - зібрати з деталей (з кольорового картону вирізані пелюстки, листя, серединки і стебла квітів) Одна квітка можуть збирати 2-3 людини: ромашка, волошка і фіалка. В результаті виходить букет з 3 квіток.
4.    «Весела ромашка» 

Хлопці підходять до ромашці, відривають пелюстку. На кожній пелюстці (за кількістю дітей) завдання. Наприклад: зобрази людини, який замерз; розкажи вірш «Наша Таня голосно плаче» сердитим голосом; з допомогою рухів і звуків зобрази курку і т.д.
5.    Гра «Передай кульку»
Під музичний супровід діти передають повітряну кульку. Коли музика стихає, той у кого опинилась кулька виходить з гри

6.     «Веселі побажання»
Учні достають літеру і на неї вигадують слово-побажання
Ведучий : Святковий вечір продовжується. Жодне свято не буває без веселої пісні. Поспіваємо?
6. КОНКУРС «Продовж пісню»
1. Пусть бегут неуклюже…
2. От улыбки станет всем светлей…
3. Дружба крепкая не сломается …
4. Медленно минуты уплывают в даль…
5. Антошка, Антошка …
6. Чунга-Чанга, синий небосвод !…
7. По синему морю, к зеленой земле…
8. Сидел в траве кузнечик…
9. Вместе весело шагать по просторам … 
7.    САЛЮТ НА ЧЕСТЬ ІМЕНИННИКІВ
У кожного учня в одній руці надута повітряна кулька, всередину якого вкладено невелике привітання, а в іншій - шпилька. І по команді всі одночасно проколюють шпилькою свій куля - виходить феєрверк привітань.







       Василіса Прекрасна
Як тебе звуть?
Змій Горинич
Хто твій найкращий друг?
Їжак в тумані
Що ти хочеш отримати на день народження?
Золота рибка
Що ти візьмете з собою на острів?
Незнайка
Що в тебе є в портфелі?
Баба Яга
Кого ви боїтесь?
Опудало
Яка у тебе домашня тваринка?
Почтальйон Пєчкін
Яка твоя улюблена іграшка?
Кіт у чоботях
Хто по небу літає?
Домовичок Кузя
Хто приготував святковий торт?
Попелюшка
Що ти купишь, якщо знайдеш мішок грошей?




Заспівати відому пісеньку, при цьому замість слів вимовляти тільки «хрю-хрю», «бее-бее», «кря-кря» і т. Д.
Стрибати на одній нозі, активно махати руками і серйозно кричати «я метелик».
Станцювати танець аборігенів
Нехай гравець заспіває пісеньку «Два веселих гуся», при цьому посилаючи всім повітряні поцілунки.
Покажіть без слів прохання вкрутити лампочку.
Зробити серйозний вираз обличчя, а решта має намагатися розвеселити тебе
Уявити себе гадалкою і спробувати наворожити щось сусіду
Уявити себе кошеням, що п′є молоко з блюдця

Показати казкового героя: Діда Мороза


Комментариев нет:

Отправить комментарий